SRAD

روایت مختاباد از سخنان استاد شجریان درباره هنر

شجریان؛ خوانش سوم| فرهیختگان آنلاین – روزنامه فرهیختگان

پس از انتشار مستند «شجریان، از سپیده تا فریاد» که دو روایت سیاه و قهرمانانه از این استاد … این جنس از هنر قائم بر آگاهی، عقلانیت، شناخت و درک سیاسی پایه‌ریزی می‌شود و مرزی … من فکر می‌کنم آنچه درباره استاد شجریان پیش از این توسط برخی جریانات و … عبدالحسین مختاباد، خواننده موسیقی سنتی و استاد دانشگاه.

محمدرضا لطفی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

لطفی تجربه همکاری با خوانندگان چون تاج اصفهانی، غلامحسین بنان و شجریان و شهرام … در سال ۱۳۵۴ در جشنواره موسیقی جشن هنر شیراز به همراه محمدرضا شجریان و ناصر فرهنگ‌فر به … در این مراسم احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران به سخنرانی پرداخت. … «بازگو کردن خاطراتی از استاد شجریان به روایت ناظری». … عبدالحسین مختاباد.

درباره همایون شجریان؛بازخوانی یادداشت ده سال قبل – خبرآنلاین

ده سال قبل در چنین روزهایی نخستین آلبوم همایون شجریان با عنوان نسیم وصل به … ای برای استاد و پدر خود بوده است و سنت ریاضت کشی در فرهنگ و ادب و هنر ایران … سیدابوالحسن مختاباد به عنوان مسدول صفحه موسیقی روزنامه، تشخیص داد که … ارزشی به همراه ندارد، اما نمی توان از مزایا و محاسن آن چشم پوشید و سخن نگفت.

‌حضور اعضای ارشد خانه موسیقی در کارگاه آواز شجریان – همشهری …

وقتی یکی از هنر آموزان آوازی خوب و شنیدنی در مخالف سه گاه اجرا کرد، مختاباد از استاد شجریان …

تصنیف‌ها و زندگی هنری استاد شجریان به روایت کتاب‌ – …

همشهری آنلاین: به مناسبت زادروز محمدرضا شجریان، خسرو آواز ایران به کتاب‌هایی که درباره این هنرمند نوشته شده‌ است نگاهی شده است.

مختاباد: شجریان این قدرت را داشت که موسیقی را سیاسی کند/ …

یک مهر ، سالروز به دنیا آمدن محمدرضا شجریان است. … امیدوارم مجموعه روایت فتح دوباره به دوران اوج خود برگردد و برای بچه مسلمانان ها و … از هنرمندان حضور دارند که درباره زوایای مختلف زندگی محمدرضا شجریان و همچنین هنر او سخن گفته اند. … دیروز زادروز استاد حسین منزوی، یکی از شاعران برجسته معاصر بود که تصنیف ها و …

یادداشت مختاباد به بهانه بیماری شجریان – ایسنا

به بهانه بیماری استاد … پیام نوروزی استاد محمدرضا شجریان اندوهی عمیق را در جان و تنم … اندیشه و هنر به بشریت تقدیم کرد که نماد و فخر بشر شده‌اند؛ و شگفت‌انگیز آنکه … دیگر به سراغ چاپ آثار، سخنرانی و اجرای کنسرت‌ها نمی‌روم که شوربختانه در این …

بیوگرافی استاد محمدرضا شجریان (+تصاویر) – بیتوته

محمدرضا شجریان،استاد محمدرضا شجریان،بیوگرافی محمدرضا شجریان,زندگی نامه محمدرضا … شجریان و همسرش,بیماری محمدرضا شجریان،شاگردان محمدرضا شجریان،هنر و هنرمند.

نقد شجریان

سخنان تند علی‌اکبر گلپایگانی درباره محمدرضا شجریان و ابتهاج با … بسیار محدود این نوشته، تا اندازه ای با نگره هردو گروه موافقان و مخالفان هم داستان شود.

استاد شجریان مسلمان‌زاده مشهد را همانند کافران می‌بینند؟

اتفاقا استاد شجریان چه خود آگاه و چه ناخودآگاه به این ماجرا متفطن شده و هنگام … این روزها اظهار نظر شاذی درباره کار استاد کردند، اجازه دادند که ربنا پخش شود.» … مشروح نقطه‌ نظر مختاباد را در ادامه می‌خوانیم: «به گمانم ربنای استاد شجریان و پخش شدن یا … باید توجه کنیم که یک استاد برجسته که این همه حق برگردن فرهنگ و هنر …

زیر این آوارها یک مرد خوابیده است/تصاویر – روزنامه دنیای اقتصاد

عبد الحسین مختاباد می‌گوید: “بسطامی تنها خواننده چپ کوک زمان خود بود و جنس و … بسطامی مدت‌ها بعد در منزل استاد شجریان با پرویز مشکاتیان (آهنگ‌ساز و نوازندهٔ … پرویز مشکاتیان درباره آشنایی‌اش با ایرج بسطامی گفته است: اولین بار … با او صحبت کردم تا با نقطه نظراتش راجع به هنر و آواز و انگیزه خواندش آشنا شوم؛ …

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,